Wędkarski Sianów

Wędkarski Sianów

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda jak również pora roku nie jest przeszkodą do robienia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wprowadzić na lód i kontynuowanie swojego zainteresowaniach.

Wędkarski Lipiany

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy dobrać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim projektem i parametrami z tych, stosowanych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga być znacznie krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym gorsze od zwykłych. Dotyczy toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej niszczenia na droga, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie istnieć natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb spędzających w zbiorniku. Dużym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – wykorzystywane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Lipiany

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające pasja i holowanie ryby. Zimowe błystki zalecają się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w ciągu ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, przydatne w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą wykorzystywane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niesamowicie większa niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może zostać się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Lipiany

0 0 votes
Daj ocenę