Dom maklerski ING Tłuszcz

Dom maklerski ING Tłuszcz

9 maja, 2021 0 przez Mikołaj Online

Chyba wszystek z nas jednak raz miał do robienia z Netflixem. Istnieje toż bowiem sama z najtańszych firm, jaka udziela nam wstęp do filmów oraz seriali właśnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa odpowiedzialne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Przysucha

W kwietniu zeszłego roku, spółka posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym jednym kapitalizacja jej zawierała ponad 186 milionów dolarów.

Jak mówi się historia Netflixa?

Otóż wielu z nas, platforma Netflix odnosi się ze nowością i innowacyjnością na wygląd młodego start-upu. Nie mniej jednak, firma ta żyje na zbytu już od ponad 22 lat, a na indywidualnym wstępu stanowiła wówczas tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od indywidualnego początku spółka odznaczała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty była na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost marki a rozbudowanie jej prace o różne usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła mieć własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Przysucha

Od tego etapu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w bezpośredniej przygodzie. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub dużo niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był pracodawcą dla ponad 7000 pracowników. Nic to dziwnego, że akcje tej organizacji są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale również i straty

Netflix był również jest firmą, która kieruje się zwłaszcza na zdrowych jakościowo serialach a firmach. Nie mniej choć tego modelu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu wynosiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także stale rosnąca konkurencja na obecnym zbytu. Bo o starty w sektorze VOD walczą także tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Przysucha

Reklama

To obecnie Amazon daje się być najszerszym konkurentem i zagrożeniem dla Netflixa. W niniejszym roku posiadał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, a sama Amazon podobnie jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na kolejnym miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on zawsze zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który aczkolwiek nie wydaje si być poważnym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Przysucha

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, iż na zbytu VOD jest jeszcze całkiem duże grono mniejszych marek a platform, jakie są na początku bardzo długiej ulice do ostatniego, by bronić się prawdziwymi potentatami. Choć nie są one stanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Udziały w sektorze

Netflix także w Europie kiedy również poza nią stanowi zdecydowanym liderem, w odniesieniu do wszystkiego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku nosił on aż 158 milionów subskrybentów, co świadczy ponad 77% udziału w sektorze, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że najważniejszy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy sprawdzić, że jeszcze rynek VOD pytany jest przez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % wkładów w lokalnym rynku VOD.

Jak ważna uzyskać akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na pewną z niewiele możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym zabiegiem jest ustalenie się na obrót akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Inną z perspektyw jest z serii zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD umożliwiają nam i bezpośrednią, zaś tymże jednym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a też możliwość inwestowania z dźwignią, co jest znaczące dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, który w własnym sklepie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Także w ETF technologicznym często znajdziemy również akcje innych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który przechowuje w sobie spółki medialne i rozrywkowe. Warto dodać, iż to naturalnie w niniejszym ETFie największy udział mają dziś akcje Netflixa, a oprócz tegoż potrafimy zlokalizować w nim treści takich spółek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Przysucha

EFT można uzyskać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie nosi łatwej reakcje na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest opłacalne lub same nie. Należy wziąć pod opiekę zyski i zadłużenie spółki, ale również to, iż stanowi ona światowym potentatem a jej stabilnej prac na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Przysucha

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę