Biznes czy może etat? Oczywiście swój biznes!

Biznes czy może etat? Oczywiście swój biznes!

25 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Uzyskiwać pieniądze da się w różnorodny sposób i każdy z nich może być dobry lub zły. Częstokroć ludzie decydują się na te najprostsze sposoby, naśladując innych i wzorując się na innych.

Własny biznes czy może etat? Oczywiście swój biznes!

 

Do takowych sposobów należy praca na etacie. Z chęcią wybierana z powodu na jej bardzo charakterystyczną cechę – stabilność zatrudnienia, liczne dodatki jak przykładowo 13 pensja oraz zagwarantowane ubezpieczenia. Natomiast nie jest aż tak kolorowo jakby się mogło wydawać – wynagrodzenia nie są jakieś wysokie, a cykliczność wykonywania pracy (częstokroć jest to od poniedziałku do piątku po 8 lub nawet 14 godz. każdego dnia) jest odbierana poprzez co niektóre środowiska jak nowoczesna forma zniewalania pracowników.

praca kołobrzeg

praca kołobrzeg

Oczywiście można również poprosić o pomoc finansową innych lub pobierać zasiłek państwowy, za sprawą rozwiniętego systemu socjalnego, ale to z kolei jest często poniżej godności ludzkiej godności. Każda praca jest wartością sama w sobie i wykonując ją, zwiększamy wartość nas samych.

Zobacz praca Kołobrzeg

Znakomitym rozwiązaniem jest własna firma, która jest jednakże nieco bardziej chwiejnym rozwiązaniem: może się udać i możemy odnieść wręcz spektakularny sukces, a można poprzez ogromną chęć uzyskania finansowej niezależności być na samym dnie społecznym!

Ażeby otworzyć biznes powinno się mieć do tego smykałkę oraz wrodzony talent. Szczególnie, że nasz własny sukces uzależniony jest głównie od tego jak bardzo przekonywujący jesteśmy i czy potrafimy przyciągnąć do siebie klientów. Niemniej jednak życie jest krótkie i należy próbować – a nuż się uda, a my nigdy już nie będziemy musieli się martwić pieniędzmi?

Zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

0 0 votes
Daj ocenę